Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par obligāto veselības apdrošināšanu un rehabilitācijas medicīnu

 

Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) šodien ar gandarījumu uzklausīja ziņu, ka ne valdības vadītājs, ne veselības ministre neplāno atteikties no valsts organizētas un uz veselības apdrošināšanas principiem balstītas veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanas sistēmas. Nav tik daudz svarīgs nosaukums, kā to sauc, bet gan paša apdrošināšanas principa ievērošana, ka veselie un darbspējīgie maksā par slimo iedzīvotāju veselības aprūpes pakalpojumiem. Fakts, ka Latvijā vairāk kā pusi no kopējo veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai nepieciešamā finansējuma jeb pāri par 350 miljoniem eiro, jeb ap 200 eiro gadā uz vienu iedzīvotāju par sev nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem samaksā paši pacienti brīdī, kad ir slimi un zaudējuši darba spējas, ir viens no lielākajiem sociālās nedrošības iemesliem mūsu valstī.

 

Privāto veselības aprūpes apdrošinātāju piesaistīšana, protams, ir valdības un Saeimas izvēle un, iespējams, ka tas varētu veicināt skaidrāku veselības aprūpes mērķu un kvalitātes kritēriju definēšanu, bet vienam no pirmajiem soļiem jaunās apdrošināšanas sistēmas izveidē vajadzētu būt papildus un valsts apmaksā neiekļauto veselības aprūpes pakalpojumu apdrošināšanas iespējas piedāvāšana iedzīvotājiem, izmantojot jau esošos Veselības ministrijas dienestus un struktūras.

 

LRPOA arī ir pārliecināta par nepieciešamību turpināt diskusiju par sociālās apdrošināšanas līdzekļu izmantošanu veselības aprūpes finansēšanai. Noteiktas sociālās apdrošināšanas jeb pensiju budžeta daļas izmantošana darbspējīgā vecuma pacientu un bērnu rehabilitācijas medicīnas pakalpojumu apmaksai darbaspēju atjaunošanai un nostiprināšanai, nodrošinātu būtisku rehabilitācijas pieejamības palielināšanu Latvijas iedzīvotājiem. Līdzīga sistēma darbojas Vācijas veselības aprūpes finansēšanas sistēmā, kur uz atgriešanos darbā vērstos rehabilitācijas pakalpojumus jau slimnīcā apmaksā nevis veselības, bet gan pensiju apdrošināšanas sistēma. Gadījumos, ja veselības traucējumu smagums atgriešanos darbā neļauj plānot, rehabilitācijas pakalpojumu apmaksa ir veselības apdrošināšanas sistēmas atbildībā. Latvijā šādas pieejas realizēšanā ir neliela pozitīva pieredze prognozējamās invaliditātes gadījumā, kad Valsts darba ekspertīzes ārstu komisijas (VDEĀK) apstiprinātie individuālie rehabilitācijas plāni dod priekšroku nepieciešamo ārstēšanas un rehabilitācijas medicīnas pakalpojumu apmaksai.

 

Darbspējīgo, tātad, sociālos nodokļus maksājošo iedzīvotāju skaita saglabāšana Latvijā šodien, kad pieaug gan pārejošās darba nespējas, gan invaliditāti pieprasījušo iedzīvotāju skaits, ir nopietns arguments diskusijā ar pensionāriem par labu rehabilitācijas medicīnas pakalpojumu apmaksai arī no sociālā budžeta.

 

LRPOA prezidents,

VM galvenais speciālists fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā

prof. Aivars Vētra