Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības kvotām

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA), atzinīgi vērtē LM centienus sakārtot cilvēku ar invaliditāti jeb veselības traucējumu izraisītu ierobežotu funkcionēšanu (disability) nodarbinātības jautājumus un dažādi mainot normatīvos aktus palielināt viņu iespējas algota darba strādāšanai, nevis orientēties tikai uz sociālās apdrošināšanas, valsts, pašvaldību u.c. atbalsta saņemšanu. LRPOA ir arī gandarīta par cilvēkus ar invaliditāti apvienojošās Invalidu biedrības atbalstošo nostāju, jo praksē, sniedzot dažādus ārstnieciskus un sociālās palīdzības pakalpojumus, rehabilitācijas profesionāļi nereti saskaras ar atsevišķu šo personu mazo motivāciju tikt nodarbinātiem vispār vai tikt nodarbinātiem "legālā" veidā.

 

LRPOA piekrīt Invalīdu biedrības paustajām bažām, ka lielākā problēma šo ideju iedzīvināšanā varētu būt sabiedrības nogaidošā vai pat noliedzošā nostāja šai jautājumā. LRPOA prognozē, ka personām ar DEĀK noteiktu invaliditāti varētu būt problēmas gan attiecībā uz cilvēku ar redzamu invaliditāti nodarbināšanu un īpašu atbalstu viņu konkurēšanai darba tirgū, gan neizpratne, ja šādu atbalstu saņem personas ar ierobežotu funkcionēšanu, bet bez redzamām tās pazīmēm.

 

Līdz ar to LRPOA uzskata, ka LM, vienlaikus ar ierosinājumiem par personu ar jau noteiktu invaliditāti t.sk. kvotu sistēmas veidošanu, īpaša uzmanība ir jāpievērš personām ar draudošu invaliditāti, kam ir gan profesija, gan legāla darbavieta, bet kuru veselības stāvokļa pasliktināšanās speciālistiem ļauj prognozēt invaliditātes iestāšanos. Šo cilvēku darbaspēju saglabāšana ir svarīgs valsts sociāli ekonomisks uzdevums rehabilitācijas sistēmai, bet šā brīža valsts apmaksāto rehabilitācijas medicīnas un ar tiem saistīto citu ārstniecisko un sociālās palīdzības pakalpojumu nodrošinājums nav pietiekošs. Neadekvāti zemo valsts apmaksāto pakalpojumu tarifu un speciālistu atalgojuma dēļ notiek profesionāļu "aizplūšana" uz privāti apmaksājamo pakalpojumu sektoru, kas ir maz iesaistīts multiprofesionālas rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanā, ir vāja pašvaldību sociālo dienestu un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju sadarbība funkcionēšanas novērtēšanā, nav vienotas palīgtehnoloģiju aprites sistēma u.tml.

 

LRPOA aicina Labklājības ministriju, līdztekus aktivitātēm par nodarbināto personu ar invaliditāti kvotu ieviešanu darba devējiem - visiem, nevis tikai valsts un pārvaldes iestādēm(!), kopā ar Veselības ministriju pietiekošas sociālās drošības nodrošināšanai lielāku uzmanību pievērst darba spēju saglabāšanai personām, kam veselības traucējumi varētu būt par iemeslu algota darba strādāšanas pārtraukšanai. Šis veselības aprūpes mērķis būtu arī kā papildus pamatojums 1% sociālā budžeta līdzekļu novirzīšanai rehabilitācijas medicīnas u.c. veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai.

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents

Prof. Aivars Vētra

25.03.2017.