Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par sociālā budžeta novirzīšanu veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) aicina valdību un sabiedrību ieklausīties biedrības atkārtoti paustajos aicinājumos pievērst lielāku uzmanību mērķtiecīgu un uz pierādījumiem balstītu rehabilitācijas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar ierobežotu funkcionēšanu. Kā parādīja Veselības ministrijas (VM) ziņojums un diskusija nesenajā Labklājības ministrijas (LM) organizētajā Invalīdu lietu nacionālajā padomē (ILNP), medicīniskās rehabilitācijas budžeta daļa valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu kopumā salīdzinājumā ar pirmskrīzes situāciju ir mazinājusies gandrīz divkārt - no 4-5% līdz 2-2,5%! Visā Latgalē un Austrumzemgalē faktiskās iespējas saņemt stacionārus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, ja ambulatorā veidā tie pacienta veselības stāvokļa dēļ nav iespējami, ir minimālas un no pacientu puses tiek apšaubīta arī esošo vāji apmaksāto stacionāro rehabilitācijas pakalpojumu kvalitāte un izskanēja aicinājumi VM rast mehānismus šādu pakalpojumu saņemšanai Igaunijā, kur valsts apmaksāto gultas dienas vērtība Latvijas tarifus pārsniedz 2 līdz 3 reizes.

 

Jo īpaši LRPOA satrauc VM attieksme pret rehabilitācijas lomu invaliditātes un darba nespējas mazināšanā, jo veselības aprūpes reformas konceptuālais piedāvājums visu uzmanību pievērš tikai medicīnas un farmācijas industrijas balstītās diagnostikas un ārstēšanas uzlabošanai ar mērķi samazināt mirstību no slimībām un traumām. Izārstētu, bet smagu invaliditāti ieguvušu personu tālākā kopšana, uzraudzības nodrošināšana, ārstēšana, lai nepieļautu tālāku veselības un funkcionēšanas pasliktināšanos kompleksi pētīta nav, jo traucē resoriskais sadalījums starp LM un VM un pašvaldībām, bet citu valstu pieredze liecina, ka mērķtiecīga un savlaicīga pietiekoša apjoma rehabilitācija var gan mazināt invaliditāti, gan nodrošināt šādiem cilvēkiem darbaspēju saglabāšanu un iespēju turpināt strādāt algotu darbu.

 

Līdz ar to kā nopietna problēma rehabilitācijas pieejamības nodrošināšanai ir "saspringtais" valsts veselības budžets un Finanšu ministrijas šodienas paziņojumu par 1% no personu veiktajām sociālajām iemaksām novirzīšanu veselības aprūpei LRPOA uztver ļoti atzinīgi, ja šos līdzekļus vai daļu no tiem (līdzīgi kā, piemēram, Vācijā) VM ieplānotu novirzīt tādu ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumu apmaksai, kuru mērķis ir cilvēka ar veselības traucējumiem noturēšana vai atgriešana algotā darbā.

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents,

Prof.Aivars Vētra