Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par tarifu pārskatīšanu rehabilitācijas medicīnā

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) kā jebkura Latvijas mediķu organizācija seko saspringtajām valdības diskusijām par veselības aprūpes finansēšanu -sociālā budžeta 1% novirzīšanu vai nenovirzīšanu veselības aprūpei, tarifu pārskatīšanas procesu atsevišķiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem dzemdniecībā, onkoloģijā, radioloģijā u.c. Laipošana ap tarifiem tos gan palielinot, gan samazinot, gan atkal pārskatot atpakaļ, kā tas šobrīd notiek, piemēram, radioloģijas nozarē, diezgan precīzi iezīmē to šauro ārstniecisko pakalpojumu loku, kas daudzprofila ārstniecības iestādei ļauj rast finansiālu stabilitāti kopumā, bet monoprofila ārstniecības iestādēm, kādas vairums gadījumos ir rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējas un kuras šim lokam nepieder, rada nopietnas problēmas, ja tās pilnīgi vai daļēji vispār neatsakās no valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanas. LRPOA nav iespējas izvērtēt to vai radioloģija Latvijā ir "pārmaksāta" vai ne, bet LRPOA ir pilnīgi droši var apgalvot, ka medicīniskās rehabilitācijas valsts apmaksāto pakalpojumu tarifi nav pārskatīti gadiem ilgi un šobrīd ambulatoro medicīniskās rehabilitācijas tarifi pat nenosedz pusi no reālajām šādu pakalpojumu izmaksām.

 

Rehabilitācijas medicīnas monoprofesionālo pakalpojumu sniedzēju- fizioterapijas kurss pie sāpēm mugurā, audiologopēda nodarbības u.tml., prasības pēc dārgām tehnoloģijām nav tik lielas kā radioloģijā, pakalpojumu cenas svārstās 15-30 EUR par vienu nodarbību un, vairums gadījumos, pacients savā ģimenes budžetā var atrast līdzekļus to apmaksai. Problēmas rodas, ja pacientam pēc dzīvības izglābšanas insulta, politraumas u.tml. slimību gadījumos ir nepieciešami multiprofesionāli rehabilitācijas pakalpojumi, kur tikai divas nedēļas medicīniskās rehabilitācijas ilga kursa izmaksas reāli ir ap 1500 EUR un vairāk, kas bieži vien pārsniedz ģimenes reālās iespējas. Bez tam, kvalitatīvus multiprofesionālus rehabilitācijas medicīnas pakalpojumus zemās iedzīvotāju maksātspējas dēļ Latvijā šobrīd sniedz tikai atsevišķas rehabilitācijas iestādes.

 

LRPOA tāpat kā vairums Latvijas mediķu apzinās, cik neiespējami ir VM ietvaros atrast risinājumu finansējuma avotu meklēšanai gadiem ignorētajai tarifu un atalgojuma problēmai visās specialitātēs uzreiz un saprot, ka ir specialitātes, kurās, līdzīgi kā dzemdniecībā vai anestezioloģijā, profesionāļu draudi pārtraukt sniegt veselības aprūpes pakalpojumus VM ir jāuztver ļoti nopietni un rehabilitācijas medicīnas speciālistu atteikšanās sniegt valsts apmaksātus pakalpojumus draudus valdības stabilitātei neradīs. Tādēļ diskusijas par 1% sociālā budžeta novirzīšana tādu rehabilitācijas pakalpojumu apmaksai, kuru mērķis -līdzīgi kā Vācijā būtu zaudētu vai apdraudētu darba spēju atjaunošana, mūsuprāt šobrīd ir vienīgais reālais avots rehabilitācijas medicīnas pakalpojumu tarifu pārskatīšanai un valsts apmaksātu rehabilitācija pakalpojumu nodrošināšanai. Tomēr - tā kā VM sagatavotajā veselības aprūpes reformas koncepcijā rehabilitācijas loma koncepcijā izvirzīto mērķu sasniegšanai darbspēju nepietiekamības un invaliditātes mazināšanas jomā, faktiski, neparādās, tikai likumsakarīga ir arī LM nostāja, ka "sociālā nauda" strikti nedefinētiem sociāliem mērķiem, bet vienkāršai kopējā veselības budžeta deficīta segšanai nevar būt pieļaujama.

 

Līdz ar to LRPOA aicina valdību, veselības budžeta avotu papildināšanas iespēju meklējumos, pievērst nopietnu uzmanību arī rehabilitācijas medicīnas valsts apmaksāto rehabilitācijas pakalpojumu finansēšanas sistēmas sakārtošanai.

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents

Prof. Aivars Vētra

27.04.2017.