Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par veselības finansējuma daļas iekļaušanu sociālajās iemaksās

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) ar dalītām jūtām seko diskusijai ap finansējuma avotu „meklējumiem” pilnvērtīgas valsts apmaksātas veselības aprūpes nodrošināšanai Latvijā, jo no nozares profesionāļu puses ir skaidrs, ka, pastāvot esošajai situācijai, iedzīvotāju pieprasītos rehabilitācijas medicīnas pakalpojumus nozare līdzīgi kā zobārstniecībā aizvien vairāk sniegs pacientu pašu apmaksāto pakalpojumu grupā, kur pakalpojumu cena atbilst gan adekvāta atalgojuma maksāšanai speciālistiem, gan nepieciešamā līmeņa tehnoloģiju iegādei. Rehabilitācijas nozares speciālistu iesaistīšanās protestos par neapmaksātā virsstundu darba pārtraukšanu medicīnā prognozējami varētu notikt tikai solidarizēšanās ietvaros ar pārējiem medicīnas speciālistiem.

 

No otras puses – pacientu atlases kritērijiem pievienojot arī viņu maksātspēju par rehabilitācijas medicīnas pakalpojumiem -  jo sevišķi gadījumos, kad ir nepieciešama dārga multiprofesionāla rehabilitācija – funkcionāli smago insulta, onkoloģisko, spinālo, cerebrālās triekas u.tml. pacientu gadījumā, valstī neizbēgami pieaugs personu skaits ar invaliditāti un nepārejošu darba nespēju, kuru pietiekoša dzīves līmeņa nodrošināšanas izmaksas gulsies arī uz valsts sociālā budžeta izmantošanu.

 

Veselības ministrijas (VM) Latvijas veselības aprūpes koncepcija šim periodam galveno uzmanību pievērš tikai izārstējamu slimību mirstības rādītāju samazināšanās statistiskajiem rādītājiem un ārstniecības procesu plāno attīstīt galvenokārt veselības veicināšanas (profilakses), diagnostikas un ārstēšanas ietvaros, bet rehabilitācija un medicīniskā aprūpe, kas nepieciešama apārstētajiem un izārstētajiem, bet funkcionāli ierobežotajiem pacientiem, nav šī perioda VM prioritāšu skaitā.

 

Līdz ar to- pat ja veselības nozares finansēšanas avoti kopumā „tiks atrasti”, LRPOA ir satraukta, ka šis finansējums galvenokārt tiks novirzīts diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumiem, bet rehabilitācijas medicīna kā ārstniecības, sociālās palīdzības, pašvaldību un sociālās apdrošināšanas starpresoru vidē strādājoša nozare, kuras galvenais uzdevums ir nodrošināt personu ar ierobežotu funkcionēšanu integrēšanu sabiedrībā, paliks ārpus VM atbalstītajām prioritātēm.

 

Sakarā ar to LRPOA turpina aicināt valdību

1)   Nopietni izvērtēt finanšu ministres piedāvājumu veselības aprūpes sistēmas finansēšanai novirzīt zināmu daļu no iedzīvotāju sociālo iemaksu līdzekļiem un šī sociālā budžeta izmantošanas ietvaros iezīmēt šādas prioritātes:

-      Darbspējīgā vecuma pacientu rehabilitācija, kuras mērķis ir zaudētu vai ierobežotu darbaspēju atjaunošana un algotas darba vietas saglabāšana,

-      Bērnu rehabilitācija ar mērķi mazināt sociālā budžeta līdzekļu nepieciešamību nākotnē bērniem sasniedzot darbspējīgo vecumu;

 

2)   Nodokļu reformas ietvaros pašvaldību atbildības ietvaros neaizmirst ievērtēt to uzdevumus īslaicīgās medicīniskās aprūpes nodrošināšanai saviem iedzīvotājiem;

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents

Prof. Aivars Vētra

17.05.2017.