Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

LRPOA par finansējuma prioritātēm veselības aprūpē

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) uzskata, ka veselības aprūpes nepietiekošā finansējuma radītā lielākā problēma ir nepietiekošais ārstniecībā iesaistīto – ārstu, funkcionālo speciālistu u.c. atalgojums. Nenoliedzami – ir daudz citas pat neatliekamas veselības aprūpes vajadzības, bet, augsti kvalificētu speciālistu „aiziešana privātajā sektorā” vai medicīnas pamešana vispār, ir vislielākais drauds valsts apmaksātas  veselības aprūpes pieejamībai mūsu valstī. Piemēram, rehabilitācijas medicīnā ambulatoro pakalpojumu- konsultācijas vai vienas terapijas tarifs, kas ir ap astoņiem eiro un mazāk, šobrīd nenosedz pat ārsta vai funkcionālā speciālista algu, nerunājot par rehabilitācijas iestādes uzturēšanas izdevumiem. Tai pašā laikā rehabilitācijas medicīnas nonākšana maksas pakalpojumu kategorijā šiem pakalpojumiem Latvijā draud ar būtiskiem pieejamības ierobežojumiem mazāk maksātspējīgajiem pacientiem.

 

Vēl vairāk - LRPOA arī satrauc neskaidrība par rehabilitācijas medicīnas pakalpojumu iekļaušanu vai neiekļaušanu nodokļu nemaksātajiem domātajā „minimālajā veselības aprūpes pakalpojumu grozā”, kas ir saistīta ar šo pakalpojumu liegšanu, aprobežojoties tikai ar dzīvības glābšanu slimības gadījumā. Insulta pacientam, kas ir iekļauts „nodokļu nemaksātāja” kategorijā, šāds risinājums, ka rehabilitācija ir tikai maksas pakalpojums, neskatoties uz zemajiem tarifiem, noteikti draud ar neizbēgamu invaliditāti. Tā kā Labklājības ministrija, atšķirībā no Veselības ministrijas (VM), nekādus līdzīgus pakalpojumus ierobežojumu pasākumus attiecībā uz nodokļu nemaksātājiem neplāno, šāds pacients daudzus gadus bez ierobežojumiem kā invalīds saņems valsts un pašvaldības sociālās palīdzības un sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, kas tiks apmaksāti no citu cilvēku nomaksātajiem nodokļiem. Tomēr, izvērtējot visus apstākļus, rehabilitācijas speciālistu atalgojums šobrīd ir LRPOA lielākā prioritāte.

 

Līdz ar to, LRPOA aicina Veselības aprūpes stratēģisko padomi 13.07.2017. savus lēmumus balstīt uz visas nozares kopējām interesēm un kā prioritāti izvirzīt atalgojuma palielināšanu visiem veselības aprūpes speciālistiem.

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents

Prof. Aivars Vētra

12.07.2017.