Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

LRPOA tiekas ar Sustento

 

Šodien, 21.jūlijā, plkst.13 Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "Sustento" tiksies, lai pārrunātu problēmas rehabilitācijas jomā.

 

"Sustento" pārstāve Irīna Meļņika skaidro, ka tikšanās laikā paredzēts pārrunāt jautājumus, kas skar gan rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību pacientiem, gan rehabilitācijas profesionāļu iespējas šo pakalpojumus organizēšanā.

Meļņika skaidroja, ka, nepārtraukti diskutējot par ierobežoto veselības aprūpes budžetu Latvijā, praktiski nekad netiek minēta vēl viena ne mazāk svarīga joma - rehabilitācija. "Neieguldot tajā atbilstošus līdzekļus, bieži par nelietderīgi izmantotu varam uzskatīt arī to naudu, kas tērēta veselības aprūpei. Bez tālākas rehabilitācijas ārstniecībā sasniegtie rezultāti nav ilglaicīgi," skaidroja Meļņika.

Tāpat viņa skaidroja, ka [ēdējā pusgada diskusijas valdības un veselības aprūpes profesionāļu vidū ir skaidri apliecinājušas milzīgo veselības aprūpes budžeta deficītu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā. Tas pārsniedzot visu pašreizējā valsts veselības budžeta kopējo apjomu, pat saglabājot neadekvāti zemu veselības aprūpes darbinieku atalgojuma līmeni. Līdz ar to neizbēgams diskusijas turpinājums par ierobežotā valsts apmaksātā veselības aprūpes pakalpojumu groza saturu un rehabilitācijas medicīnas pakalpojumu pieejamību šajā grozā. 

Meļņika norādīja, ka saistībā ar nodomu saistīt veselības aprūpes pieejamību ar nodokļu nomaksu, ir aktualizēta divu līmeņu veselības aprūpes pakalpojumu grozu tēma un neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu apjoms šajos grozos. Veselības ministre Anda Čakša Veselības ministrijas (VM) galveno speciālistu sanāksmē deklarēja, ka ierobežotais grozs nodrošinās tikai ģimenes ārsta pieejamību, neatliekamo palīdzību un vēl dažus pakalpojumus. Savukārt neatliekamā palīdzība VM izpratnē aprobežojas tikai ar "dzīvības izglābšanu" līdz veselības stāvokļa stabilizēšanai, tāpēc rehabilitācijas pakalpojumus tas neiekļauj, traktējot tos kā nākošo etapu pēc akūtās ārstēšanas, atzina "Sustento" pārstāve.

 

Pēc viņas paustā, tajā pašā laikā Labklājības ministrija (LM) savos invaliditātes reformas plānos paredz, ka medicīniskā rehabilitācija ir priekšnosacījums darbspēju saglabāšanai un invaliditātes riska novēršanai, vienlaikus norādot, ka sociālā budžeta izmantošana šo pakalpojumu finansēšanai ir maz iespējama. Līdz ar to "Sustenot" uzskata, ka svarīgi kopīgi ar pacientu organizācijām pamatot valsts apmaksātos rehabilitācijas medicīnas pakalpojumus kā neatņemamu veselības aprūpes daļu gan akūto, gan hronisko pacientu ārstēšanā un nepieļaut tā saukto "zobārstniecības modeļa" rašanos arī rehabilitācijā.

 

"Sustento" norāda, ka tikai sadarbībā starp nozares profesionāļiem un hronisko pacientu intereses pastāvošajām organizācijām iespējams rast visām pusēm visērtāko risinājumu, ko ieteikt valdības turpmākajā darbībā

 

LETA, 21.07.2017.