Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par veselības aprūpes finansēšanu Latvijā

 

Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) 24.08.2017. pārrunāja iecerētā Veselības aprūpes finansēšanas likuma izstrādes gaitu un cer, ka Veselības ministrijai (VM) kopā ar saviem sociālajiem sadarbības partneriem izdosies atrast savstarpēju izpratni, apstiprināšanai valdībā un nodošanai Saeimā tālākai tā izskatīšanai Sociālo un darba lietu komitejā, jo līdzšinējā likuma izstrādes gaita ir parādījusi ļoti lielu viedokļu dažādību.

 

LRPOA ir gatava atbalstīt visus likumdošanas reformas priekšlikumu veselības aprūpes finansēšanā, kas veicinātu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, bet uzskata, ka dziļas profesionālo resursu krīzes apstākļos, daudz svarīgāks uzdevums par sasteigtu reformu veselības aprūpes pakalpojumu sistēmas finansēšanā, izstrādājot šo Veselības aprūpes finansēšanas likumu, ir vispirms panākt pietiekošu līdzekļu apjomu veselībai kopējā valsts budžetā 2018. – 2020.  gadu periodā atbilstoši Likumam par valsts budžetu. Atalgojuma apjoma palielināšana valsts medicīnā strādājošajiem t.sk. rehabilitācijā atbilstoši reālajai situācijai ārstniecības darba tirgū ir neatliekams pasākums, jo mediķu aizplūšana uz privāto sektoru draud ar nenovēršamu pieejamības mazināšanos veselības aprūpes pakalpojumiem. LRPOA arī ierosina ārstniecībā atteikties no atalgojuma slodžu principa un pāriet uz stundas samaksas principu – ne tikai valsts ārstniecības iestādēs, bet arī privātajās, kur salīdzinoši labākais atalgojums ne reti tiek nodrošināts ar ļoti garām darba stundām un pārmērīgi lielu darba intensitāti.

 

LRPOA arī uzskata, ka atsevišķas neatliekamas izmaiņas ārstniecības procesu regulēšanā – minimālais veselības aprūpes pakalpojumu „pozitīvā groza”, rehabilitācijas pakalpojumu apjoms, pašvaldībām deleģētās veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanas detalizācija, akūtās rehabilitācijas loma neatliekamajā palīdzībā u.tml., ir veicamas ar izmaiņām esošajā Ārstniecības likumā.

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents

Prof. Aivars Vētra

 

25.08.2017.