Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par recepšu izrakstīšanu

 

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) līdz šim ir uzmanīgi sekojusi publiskajai diskusijai par to ārstniecības personu loka paplašināšanu, kam ir tiesības izrakstīt medikamentu receptes.

 

LRPOA uzskata, ka šī ārstniecības personu loka paplašināšana, piešķirot šādas tiesības arī medicīnas māsām, nevar tikt vērtēta tikai no aspekta - kā tas atvieglos vai neatvieglos ģimenes un citu ārstu darbu e-veselības IT vidē, bet gan izvērtējot medicīnas māsu koledžas, bakalaura un maģistratūras studiju programmas - kā un cik lielā apmērā medicīnas māsu izglītības procesā tiek mācīta farmakoloģija, farmakodinamika, medikamentozās terapijas izmantošana noteiktu slimību grupu ārstēšanā u.tml. Attiecībā uz funkcionālajiem speciālistiem - fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, audiologopēdiem u.c. LRPOA uzskata, ka Latvijas funkcionālo speciālistu izglītība ir šobrīd nepietiekoša gan recepšu izrakstīšanas tiesību piešķiršanai, gan arī ļoti ierobežota bezrecepšu medikamentu rekomendēšanai. Vienlaikus LRPOA ierosina apsvērt speciāla apmācības kursa izveidošanu attiecībā uz medicīnas māsu un funkcionālo speciālistu tiesībām ieteikt bezrecepšu medikamentus vai izrakstīt medikamentu receptes, kas papildinātu jau iepriekš iegūto medicīnisko izglītību. Apmācības laikā uzmanība tiktu pievērsta arī e-medicīnas portāla lietošanas praktiskajiem aspektiem, lai šīs tehnoloģijas netiktu uztvertas kā traucēklis ierastajā ikdienas praksē.

 

Sekmīgu šādas apmācības pabeigšanu un attiecīgo tiesību iegūšanu apliecinātu īpašs metodes sertifikāts kas ļautu ieteikt pacientam bezrecepšu medikamentus vai, noteiktu slimību grupu gadījumā - izrakstīt receptes arī atsevišķu recepšu medikamentu iegādei. Metodes sertifikātu ieguvušie funkcionālie speciālisti un medicīnas māsas, ārstējot vai rehabilitējot pacientus varētu arī lemt par atsevišķu medikamentu kā ādas kopšanas līdzekļu izgulējumu profilaksei, sāpes mazinošas tabletes un ziedes u.tml. izmantošanas nepieciešamību lieki nemeklējot ārsta palīdzību.

 

Ar cieņu,

LRPOA prezidents

Prof. Aivars Vētra

25.01.2018.