Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par rehabilitācijas un psihiatrijas speciālistu sadarbībuLatvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) 28.03.2019. kopā ar Latvijas psihiatru pārstāvjiem organizēja savas biedrības Pavasara konferenci ar tēmu  ”Rehabilitācija psihiatrijā”. Konferencē piedalījās arī veselības ministre Ilze Viņķele, kas plašo rehabilitācijas speciālistu un psihiatru auditoriju iepazīstināja ar aktualitātēm veselības aprūpes organizēšanā – t.sk. par nupat izskanējušajiem desmitgades plāniem slimnīcu pakalpojumu centralizācijā un izaicinājumiem no š.g. 01. aprīļa uzsākot vērienīgo psihiatriskās rehabilitācijas sistēmas veidošanu valdības apstiprinātā Psihiatriskās aprūpes pilnveides plānu ietvaros. Konferencē ar ziņojumiem uzstājās dažādu rehabilitācijas profesiju pārstāvji, kā arī Latvijas psihiatru asociācijas prezidents dr. E.Tērauds un bērnu psihiatrijas vadošais speciālists dr. Ņ. Bezborodovs.


Psihiatriskās rehabilitācijas nodrošināšana konferences laikā  tika aplūkota gan no veselības aprūpes organizatoru, gan psihiatru, gan dažādo rehabilitācijas speciālistu viedokļa. Kā viena no galvenām problēmām tika atzīmēta līdzšinējā mazā profesionālā integrācija starp psihiatriem un rehabilitācijas spciālistiem – ar atsevišķiem izņēmumiem BKUS, Ģintermuižā u.c. Kā vēl viena problēma mūsu nelielajā  valstī  zināmā mērā ir jāuzskata arī Labklājības ministrijas pārraudzītais deinstitucionalizācijas process, kas neapšaubāmi ir vērtējams poitīvi, bet tai pašā laikā maz tiek koordinēts ar psihiatrijas un rehabilitācijas speciālistiem, kuriem ir jānodrošina tālākā institūcijas atstājušo psihiatrisko pacientu medicīniskā aprūpe. Faktiski šis process zināmā mērā norit “paralēli” ambulatorajai veselības aprūpes un medicīniskās rehabilitācijas sistēmai un tādēl valdības deklarācijā paredzētā Labklājības un Veselības ministriju pārresoru sadarbības īstenošana ir svarīga darbības aktualitāte arī veselības ministrei un Veselības minsitrijas darbiniekiem.


Konference apliecināja, ka rehabilitācijas speciālistus no profesionālā viedokļa nesatrauc darbs ar psihiatriskajiem pacientiem, piedāvājot atblstošas programmas un organizējot jaunas pacientu plūsmas bērniem un pieaugušajiem un ergoterapeitu, fizioterapeitu un mākslu terapeitu asociāciju pārstāvji iepazīstinājā konferences dalībniekus ar praktiskajām iestrādēm šai jomā. Diskusijas parādīja, ka līdz šim psihiatriskais dienests ir maz uzmanības pievērsis iespējām izmantot jauno uzdevumu izpildei esošās medicīniskās rehabilitācijas iestādes, kuru noslogojums valsts apmaksāto rehabilitācijas pakalpojumu grupā esošo Nacionālā veselības dienesta tarifu dēļ bieži vien ir neliels.


Konferences dalībnieki – rehabilitācijas un psihiatrijas speciālisti arī vienojās par nepieciešamību kopā ar Veselības ministriju vienoties par kopīgu darba grupu izveidi Starptautiskās funkcionēšanas klasifikācijas t.sk. bērnu un jauniešu versijas principu aktualizēšanas veselības aprūpē, kopīgu metodisku norādījumu izstrādi rehabilitācijas procesa organizēšanai, komandas darba organizēšanu u.tml.Konferences darbinieki arī diskutēja par nepieciešamām jaunām iniciatīvām rehabilitācijas speciālistu izglītošanas paplašināšanu reģionālajās augstskolās, normatīvo aktu papildināšanu veselības un klīnisko psihologu darbības ārstniecībā juridiskajai precizēšanai un uzklausīja  BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas un slimnīcas Ģintermuiža ziņojumus par praktiskās rehabilitācijas komandas darba organizēšanas pieredzi.Ar cieņu,
LRPOA prezidents,
Prof. Aivars Vētra