Latvijas Fizioterapeitu asociācija

LFA valdes priekšsēdētāja: Līva Tiesnesee-pasts: L.tiesnese@gmail.com (mailto:L.tiesnese@gmail.com) mob.: +371 26231932 LFA valdes priekšsēdētāja vietniece: Dace Stirānee-pasts: dace.stirane@gmail.com (mailto:dace.stirane@gmail.com)mob.: +371 29540380   LFA valdes locekļi: Līga Līdumniecee-pasts: fizio.liglid@gmail.com (mailto:fizio.liglid@gmail.com)mob.: +371 26326433Baiba Narvilae-pasts: narvilab@gmail.commob.:...

Read more...

Latvijas Ergoterapeitu Asociācija

Biedrības “Latvijas Ergoterapeitu Asociācija” valde: PrezidenteIeva JēkabsoneE-pasts: ieva.jekabsone@gmail.com (mailto:ieva.jekabsone@gmail.com)                       +371 26453595 ViceprezidenteZane LiepiņaE-pasts: zaneliepina@inbox.lv...

Read more...

Latvijas Audiologopēdu asociācija

Biedrība "Latvijas Audiologopēdu asociācija" Reģ.nr. 40008081921 Swedbank Konts: LV79HABA0551033184138  Ūnijas iela 40, Rīga Tālr. 29480317 e-pasts: audiologopedu.asoc@gmail.com (mailto:audiologopedu.asoc@gmail.com)  http://www.audiologopedi.lv (http://www.audiologopedi.lv/)   Latvijas Audiologopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Rutmane-Lazda   Valde: Andra Vabale,...

Read more...

Klīnisko Sociālo darbinieku asociācija

"Klīnisko sociālo darbinieku Asociācija" Prezidente: Tamāra Zaiceva - Tamara.zaiceva@inbox.lv Reģ. 40008151383Nr. B012265. 18.12.2009Reģistrācijas datums:18.12.2009Juridiskā adrese:Rīga, Ziemeļu iela 5-5, LatvijaTālr. +371 28353341...

Read more...

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija

Juridiskā adrese: Anniņmuižas bulvāris 26, Rīga, LV- 1067E-pasta adrese: ldusa@ldusa.lvReģ.Nr. 40008146734 Bankas konts: LV85UNLA0050014736143 Valdes priekšsēdētāja: Lolita Neimane E-pasta adrese: Lolita.Neimane@ldusa.lv (mailto:Lolita.Neimane@ldusa.lv) Kontakttelefons:...

Read more...

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija

Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija.   Valde: Jeļena Koļesņikova (priekšsēdētāja) Jeļena Ļubenko Olga Žuravļova   Kontakti: tālrunis: 29332698 e-pasts: infoLVPA@gmail.com     2012. gada nogalē veselības psiholoģijas interesentu grupa nodibināja Latvijas Veselības psiholoģijas...

Read more...

Latvijas Mākslas terapijas asociācija

  Biedrība "Latvijas Mākslas Terapijas asociācija" Valdes sastāvs: Elīna Akmane - valdes priekšsēdētāja Katrīna Dimsone - valdes locekle, valdes priekšsēdētājas vietniece Elza Strazdiņa -...

Read more...

Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"    Valdes sastāvs: Solvita Zemīte, valdes priekšsēdētāja Sanita Silniece, valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Liepiņa, valdes locekle  Linda Kante, valdes...

Read more...

Latvijas Mūzikas terapijas asociācija

Biedrība "Latvijas Mūzikas terapijas asociācija"  Reģ.Nr. 40008096147  Lielā iela 14, Liepāja, LV- 3401   VALDES SASTĀVS: Valdes priekšsēdētājs – Jānis Rotšteins Valdes...

Read more...

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija

Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācija   Reģ.nr. 40008014973 Jurid.adrese: Ķeguma nov., Ķegums, Uzvaras iela 14B (https://www.firmas.lv/results?srch=adrese:%C4%B6eguma+nov.%2C+%C4%B6egums%2C+Uzvaras+iela+14B srch_exact=1), LV-5020  ...

Read more...
slide

Latvijas Logopēdu asociācija

Latvijas Logopēdu asociācija   LLA Valdes priekšsēdētāja: Baiba TRINĪTE, Dr.med. e-pasts: baibatrapollo.lv mob.t. 29172600   LLA Valdes priekšsēdētājas vietniece: Gunta OZOLIŅA, MSc e-pasts: guntaozapollo.lv   LLA izpilddirektore: Ija BAUSKA e-pasts: ija.bauskagmail.com   Reģistrācijas Nr.: 40008013253 Juridiskā adrese: Zentenes...

Read more...

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija

Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija Reģ.nr. 40008063748 Juridiskā adrese: Pērnavas iela 62, Rīga, LV-1009   Mērķi: Apvienot multidisciplinārās rehabilitācijas komandas speciālistus: tehniskos ortopēdus, ortopēdijas tehniķus, inženierus,...

Read more...

Latvijas Drāmas terapijas asociācija

Veicināt drāmas terapeita profesijas un drāmas terapijas attīstību Latvijā un apvienot profesionāļus, kuri strādā veselības, sociālās aprūpes un izglītības nozarē,...

Read more...

Par Tehnisko palīglīdzekļu rindām

 

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) ir uzmanīgi iepazinusies ar 24.05.2019.  NRC “Vaivari” vadības publiskajiem paziņojumiem par nepieciešamību pēc papildus līdzekļiem valsts apmaksāto tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumu vajadzībām un neapšabāmi ir gatava atbalstīt šādus pieprasījumus pēc papildus līdzekļiem arī turpmākajās aktivitātēs. Vienlaikus LRPOA gribētu vērt uzmanību arī uz NRC Vaivari pŗstāves minēto faktu, ka, atbilstoši Latvijas normatīvo aktu prasībām, tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumu saņemšanai pacientus ārstniecības speciālisti nevis nosūta un par to, t.sk. nenosūtīšanu  nesot arī profesionālu atbildību, bet gan izsniedz atzinumu par pacientam nepieciešamo un tad pacients tālāk lemj – pieteikties vai nepieteikties viņam ieteiktā tehniskā palīglīdzekļu pakalpojuma saņemšanai. Kā piemēru šādas sistēmas mazajai efektivitātei varētu minēt, piemēram, ortopēdisko apavu problēmu cukura diabēta pacientiem – Latvijā ir ap 90 000 šādi pacienti, speciāli diabētiskie apavi – stingras zoles, mīksta   virsma, īpašas prasības ūdens necaurlaidībai, kas novērš arī kāju svīšanu u.t.t. būtu vajadzīgi visnaz pusei t.i. ap 40-50 000, bet no valsts puses apmaksāti tiek tikai mazāk par tūkstoti! Holandē, piemēram, sakārtojot adekv’tu oropēdisko apavu izrakstīšanu diabēta slimniekiem gandrīz uz pusi izdevās samazināt tādu diabēta komplikāciju skaitu, kas prasa kāju amputāciju.


Otrkārt, LRPOA regulāri atgādina par neadekvāto individuālo palīglīdzekļu izgatavošanas tarifiem, kas nav mainīti vairķ kā 10 gadus un daudzos gadījumos nesedz kvalitatīva tehniskās ortopēdijas izstrādājuma – ortozes u.tm.l. pašizmaksu.
Treškārt, LRPOA gribētu aicināt par procedūras izmaiņām tehnisko palīglīdzekļu iekļaušanai t.s.  “pozitīvajā sarakstā”, jo tas neliecina par labu un mērķtiecīgu sistēmu, ja iekļaušana notiek tikai reaģējot uz pacientu organizāciju prasībām un ultimātiem, nevies speciālistu profesionālo organizāciju ieteikumiem vai izmantojot šobrīd jau atceltās “deputātu kvotas”.
Līdz ar to LRPOA aicina Labklājības ministriju sadarbībā ar Veselības ministriju un profesionālajām organizācijām, rast risinājumus efektīvai šo pakalpojumu apjomu un kvalitātes uzlabošanai, jo tikai finanšu papildpieprasījumi nevar nodrošināt cilvēku ar funkcionēšanas ierobežojumiem integrēšanos sabiedrībā.Ar cieņu,
LRPOA ptrezidents,
Prof. Aivars Vētra